PYTANIE: Czy osobie zwolnionej dyscyplinarnie przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych ?

Mój mąż złożył wypowiedzenie z pracy. Obowiązywał go 1 miesiąc wypowiedzenia, czyli de facto powinien w tym okresie wykonywać pracę, jednak on stwierdził, że nie będzie pracował dla obecnego pracodawcy ani minuty dłużej i dostał wypowiedzenie dyscyplinarne.

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Przysługuje tutaj zasiłek dla bezrobotnych ale dopiero po okresie 180 dni od zarejestrowania się w urzędzie pracy jak osoba bezrobotna o ile oczywiście dana osoba spełnia warunki niezbędne do przyznania zasiłku dla bezrobotnych. Właściwy tu jest art. 75 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz 101).

DODANO:
14/09/2004

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.