PYTANIE: Umowa zlecenia a badania lekarskie

Mam kilka pytań dotyczących badań... lekarskich: 1)Czy podpisując umowę-zlecenie muszę przechodzić obowiązkowe wstępne badania lekarskie (jesli będzie to moja jedyna praca i będą opłacane wszystkie składki)? 2)Czy w takim wypadku będą obowiązywały okresowe badania lekarskie? Praca nie będzie związana z czynnikami szkodliwymi. 3)Czy trzeba przechodzić badania przy umowie -zleceniu jeśli pracę będę wykonywał w domu? Bardzo proszę o odpowiedż.

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Generalnie obwiązek przeprowadzenia skierowania na wstępne badania lekarskie ciąży na pracodawcy z tytułu zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę (art. 229 § 1 k.p.). Jeśli chodzi o umowę zlecenia ustawodawca nie nałozył na zleceniodawcę takiego obowiązku. Jednakże zleceniodawca może wymagać tego typu badań. W umowie powinno być dokładnie określone która ze stron pokryje koszty tych badań.

DODANO:
15/09/2004

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.