PYTANIE: Czy komornik ma prawo zająć zasiłek stały z opieki społecznej w poczet zadłużenia z funduszu alimentacyjnego?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Zasiłek stały z pomocy społecznej nie podlega zajęciu komorniczemu.Zasiłek z pomocy społecznej nie jest dochodem w rozumieniu prawa majątkowego. Stanowi on nieopodatkowaną pomoc socjalną państwa przyznawaną i wypłacaną przez gminę/zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej które realizuje gmina/PODSTAWA PRAWNA: art. 18 pkt 1 Ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej/Dz.U. nr 64, poz.593/. I ten klient pomocy społecznej, który taki zasiłek ma przyznany decyzją administracyjną wydaną przez ośrodek pomocy społecznej/MOPS, GOPS/ jest pełnoletnią osobą całkowicie niezdolną do pracy z powodu wieku lub niepełnosprawności/art. 37 ustawy o pomocy społecznej/.

DODANO:
02/02/2005

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.