PYTANIE: Adopcja

Około 18 lat temu, moja mama wzieła pod opiekę syna swojej rodzonej siostry, która została zabita przez swojego męża. W tej chwili Kamil bo tak ma na imię ten chłopiec ma 22 lata i sprawia mojej mamie (ciagle z nią mieszka) duże kłopoty. Nie pracuje i nadużywa alkoholu a pod wpływem alkoholu wiele razy jej groził. Boję się o zdrowie mojej mamy czy jest jakiś sposób żeby go wymeldować lub wyprowadzić z jej domu
amil ma rodzoną siostrę, która jest starsza od niego o 2 lata i założyła własną rodzinę. Ich ojciec odsiedział karę więzienia za zabójstwo ale już nieżyje. Moi rodzice nie adoptowali Kamila tylko go przysposobili-byli rodziną zastępczą.

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
Na marginesie należy zauważyć, że „ przysposobienie” i „adopcja” oznacza to samo. Pierwszego terminu używa kodeks rodzinny i opiekuńczy, a drugiego się używa potocznie. W związku z powyższym niestety nie wiem co oznacza „Moi rodzice nie adoptowali Kamila tylko go przysposobili-byli rodziną zastępczą” W opisanej przez Pana sytuacji należałoby się zastanowić nad eksmisją Kamila. Być może wskazane byłoby wszczęcie przeciwko niemu od razu postępowania karnego o znęcanie się i groźby. Być może już to postępowanie miałoby pozytywny wpływ na niego. Skazujący wyrok karny byłby bardzo pomocny w sprawie o eksmisję.

DODANO:
14/03/2005

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie