PYTANIE: Aneks do umowy o pracę na czas określony

Aneks do umowy o prace. Pytanie dotyczy następującej sytuacji. 1 umowe miałem na czas określony od 01.03.2004r. do 31.05.2004r. następną umowę o pracę miałem od 01.06.2004. do 28.02.2005 a teraz szefostwo dało mi do podpisania Aneks do umowy o prace przedłużający tą umowe do końca 2005 r. czy to jest zgodne z prawem. Czy ta umowa-aneks nie powinna być na czas nieokreślony?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Właściwy tu jest art. 251 k.p. Na podstawie tego artykułu zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca (art. 251 § 1 k.p.). Uzgodnienie między stronami w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony dłuższego okresu wykonywania pracy na podstawie tej umowy uważa się za zawarcie, od dnia następującego po jej rozwiązaniu, kolejnej umowy o pracę na czas określony w rozumieniu art. 251 § 1 k.p. (art. 251 § 2 k.p.) Przepis § 1 nie dotyczy umów o pracę na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, 2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym albo zadań realizowanych cyklicznie.

DODANO:
01/04/2005

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.