PYTANIE: Czy należy odpracować wszystkie dni ?

Majowy weekend trwał w naszej firmie od 30 kwietnia do do 4 maja . Koleżanka poszła na zwolnienie lekarskie od 2 maja do 8 maja .Teraz mamy odpracować te dni w soboty. Chodzi mi o dni pomiędzy świętami. Czy musi odpracować wszystkie te dni? Czy też ma je pokryte zwolnieniem lekarskim?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Majowy weekend trwał w naszej firmie od 30 kwietnia do do 4 maja . Koleżanka poszła na zwolnienie lekarskie od 2 maja do 8 maja .Teraz mamy odpracować te dni w soboty. Chodzi mi o dni pomiędzy świętami. Czy musi odpracować wszystkie te dni? Czy też ma je pokryte zwolnieniem lekarskim? Koleżanka nie musi odpracowywać dni, w których przebywała na zwolnieniu lekarskim. Jest to nieobecność usprawiedliwiona. Powyższy fakt wynika z art. 41 K.p. Dni, które są odrabiane w zakładzie, ona ma "pokryte" zwolnieniem od lekarza. WK

DODANO:
28/05/2007

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.