PYTANIE: Jak technicznie podpisuje się rozdzielność majątkową przed zawarciem związku? Czy u Notariusza jeżeli data slubu już jest wiadoma? Czy w momecie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Umowę o rozdzielności majątkowej małżeńskiej można zawrzeć zarówno przed zawarciem małżeństwa, jak i w trakcie jego trwania (zgodnie z art. 51 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Umowę taką sporządza się przed notariuszem i wystarcza tutaj wola obu przyszłych małżonków. Jeżeli rozdzielność ustanowiono przed zawarciem związku, wówczas każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed ślubem jak też nabyty później. W przypadku umowy o rodzielności majątkowej taksa notarialna za sporządzenie tego typu umowy wynosi 400 zł netto plus koszt wypisów takiego aktu (6 zł netto za każdą stronę). Podstawa prawna: - Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy RC

DODANO:
03/12/2007

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.