PYTANIE: Podatek od sprzedanego mieszkania

W dniu 06-09-2007 kupiłem wraz z żoną (nie posiadamy rozdzielności majątkowej) lokal mieszkalny o powierzchni 47,28m2 wraz z nieruchomością o powierzchni 0,0577ha za kwotę 23.911,50zł. Pragnę dodać, że nie korzystałem z żadnych ulg i odliczeń. Sprzedam ww. w dniu 29-03-2008 za kwotę 75.000,00zł. Jaką wartość podatku będziemy musieli odprowadzić?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Zgodnie z art. 22 ust. 6d ustawy o PIT (o podatku dochodowym od osób fizycznych sprzedając mieszkania i domy, trzeba zapłacić 19-proc. podatek od osiągniętego dochodu, czyli przychodu pomniejszonego o koszty. Jednak jako koszt można uwzględnić jedynie udokumentowane nakłady poczynione w trakcie posiadania nieruchomości. Skoro kupiliście Państwo nieruchomość za 23.911,50zł i sprzedaliście za 75.000,00zł., to dochód wynosi 51.088,50 zł. Podatek od tej kwoty wynosi 9.706,82 zł. JM

DODANO:
27/02/2008

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.