PYTANIE: Umowa o dzieło a wydanie świadectwa pracy

Pracowałam przez 4 miesiące, ale ze względu na to ze firma nie płaci w terminie zrezygnowałam z tej pracy. Umowę miałam o dzieło. W chwili gdy powiedziałam, ze chciałabym uzyskać świadectwo pracy, powiedziano mi ze pracowałam za krotko, aby je otrzymać, poza tym do tej pory oni takich świadectwo nigdy nie wystawiali. Dodali tez ze mogą mi wystawić Opinie ale świadectwa nie dostane. Czy jest jakiś artykuł co do owego świadectwa (jeśli tak, to proszę o jego treść), i czy prawnie należy mi się to świadectwo pracy?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Umowa o dzieło jest umową cywilnoprawną a nie umową o pracę. Z tego powodu nikt nie może nawet wystawić świadectwa pracy z tytułu zlecenia umowy o dzieło. Jeśli chodzi o wystawienie opinii jest to dopuszczalne. Kwestia wydania świadectwa pracy przez pracodawcę jest uregulowana w art. 97 kodeksu pracy (dotyczy to jednak tylko umów o prace)

DODANO:
25/07/2003

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.