PYTANIE: Czy wyrok taki jest ważny? Czy w związku z tym mam prawo apelować ?

Otrzymałem wyrok zaoczny za wykroczenie drogowe. Wyrok ten (podobnie jak wniosek o ukaranie) zawiera błąd w moim nazwisku. Zamiast litery "ś" jest litera "s", a zamiast "ł" jest "k". Ten błąd zmienia całkowicie nazwisko. Czy wyrok taki jest ważny? Czy w związku z tym mam prawo apelować ?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Oczywiście ma Pan prawo złożyć apelację, bowiem art. 103 § 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia przewiduje, że od wyroku sądu pierwszej instancji służy stronom apelacja. Jednak jeżeli jedynym zarzutem apelacyjnym byłby błąd w pisowni Pańskiego nazwiska, to odradzam, ponieważ sąd drugiej instancji z pewnością taką apelację odrzuci, a złożenie jej podwyższy tylko koszty, jakie związane są z postępowaniem i w efekcie będzie Pan musiał zapłacić więcej niż teraz.

DODANO:
22/09/2003

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.