PYTANIE: Czy ukonczenie zasadniczej szkoły zawodowej wlicza sie zawsze do stażu pracy?

Proszę  o pomoc w wyliczeniu a dokładnie określeniu lat pracy za czas szkoły. Wiem,  że za zasadniczą szkołę  zawodową  należy mi się  3 lata do stażu   lat pracy, a co dalej jeśli ukończyłem pożniej jeszcze technikum pozawodowe? Czy w jakiś sposób wlicza się  ona także?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Jeżeli uczęszczał  Pan do  przyzakładowej  zasadniczej  szkoły zawodowej i po jej ukończeniu  zaczął pracować  w  tym zakładzie, który prowadził taką szkołę, wówczas   3 lata  nauki wlicza się do stażu pracy oraz do stażu urlopowego. Jeżeli było to technikum przyzakładowe, a po jego ukończeniu praca   na tym zakładzie, wtedy    do stażu pracy  wlicza się  5 lat. Do stażu urlopowego również  dolicza się 5 lat. W sytuacji, gdy  nie była  to  szkoła  przyzakładowa , ani technikum przyzakładowe, wtedy   lata  nauki  liczą  się jedynie  do stażu urlopowego  w wymiarze 5 lat (art. 155 par. 1 pkt 3  K.p.).   WK

DODANO:
31/05/2010

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.