PYTANIE: Czy z tytułu śmierci byłego małżonka/po rozwodzie przysługuje u. okolicznościowy?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Urlop okolicznościowy w takim przypadku przysługiwać nie będzie ponieważ doszło do orzeczenia rozwodu. Jeżeli jednak doszłoby do śmierci byłego teścia czy teściowej - prawo do urlopu okolicznościowego w tym przypadku by przysługiwało. Związane jest to z zapisem art. 26 KRiO w którym czytamy, iż z małżeństwa wynika powinowactwo między małżonkiem a krewnymi małżonka - i trwa ono mimo ustania małżeństwa.   Podstawa prawna: - Rozporzadzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. (Dz. U. z dnia 30 maja 1996 r.) - Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy

DODANO:
27/09/2010

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.