PYTANIE: Czy w okres wypowiedzenia wlicza się soboty, niedziele i święta ? Kiedy zaczyna bieg i kiedy kończy się jego bieg?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Okres wypowiedzenia obejmuje zawsze kolejne dni kalendarzowe, a nie dni robocze. Wlicza się zatem do niego, soboty, niedziele oraz dni świąteczne. W świetle art. 30 par. 2[1] Kodeksu pracy dwutygodniowy okres wypowiedzenia zaczyna się zawsze w niedzielę a kończy się za dwa tygodnie w sobotę. Pracodawca musi mieć też czas na zapoznanie się z treścią oświadczenia woli pracownika. W związku z powyższym wypowiedzenie umowy o pracę pracownik musi złożyć racodawcy odpowiednio wcześniej. WK

DODANO:
01/02/2011

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.