PYTANIE: Zwolnienie lekarskie w pierwszym miesiącu pracy

Pracuje juz ponad 2 miesiące z czego pierwsze półtora na czarniaka (ale to nie istotne), obecnie pracuje już na umowę o pracę (okresową na 5lat bo tak teraz "podobno się podpisuje umowy" tak radzi mojemu szefowi księgowa , a ona wie co mówi (też nie istotne)
stotne jest to że po zawarciu umowy , w trzecim tygodniu bardzo się rozchorowałem nie lubię zostawiać rozbebłanej roboty więc przyszedłem w poniedziałek dokończyłem rozpoczęte roboty resztę przekazałem i ruszyłem na zwolnienie lekarskie 4dni. Dziś przychodzi do wypłaty a szef mówi mi że za 4dni nie mam nic płatne bo mi się nie należy , a ja się pytam jakim to cudem? O co tu chodzi takie mamy teraz prawo? czy to jest zgodne z prawem? 

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Na  podstawie art. 4  ust. 1 pkt 1   Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w  razie  choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2010 r. nr 77, poz. 512) ubezpieczony nabywa  prawo do zasiłku chorobowego  po upływie 30 dni  nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo  temu ubezpieczeniu. W omawianym przypadku  nie przepracował Pan pełnego miesiąca, stąd  4 dni zwolnienia lekarskiego są niepłatne.  WK

DODANO:
06/04/2011

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.