PYTANIE: Zwolnienie lekarskie w pierwszym miesiącu pracy

Pracuje juz ponad 2 miesiące z czego pierwsze półtora na czarniaka (ale to nie istotne), obecnie pracuje już na umowę o pracę (okresową na 5lat bo tak teraz "podobno się podpisuje umowy" tak radzi mojemu szefowi księgowa , a ona wie co mówi (też nie istotne)
stotne jest to że po zawarciu umowy , w trzecim tygodniu bardzo się rozchorowałem nie lubię zostawiać rozbebłanej roboty więc przyszedłem w poniedziałek dokończyłem rozpoczęte roboty resztę przekazałem i ruszyłem na zwolnienie lekarskie 4dni. Dziś przychodzi do wypłaty a szef mówi mi że za 4dni nie mam nic płatne bo mi się nie należy , a ja się pytam jakim to cudem? O co tu chodzi takie mamy teraz prawo? czy to jest zgodne z prawem? 

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
Na  podstawie art. 4  ust. 1 pkt 1   Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w  razie  choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2010 r. nr 77, poz. 512) ubezpieczony nabywa  prawo do zasiłku chorobowego  po upływie 30 dni  nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo  temu ubezpieczeniu. W omawianym przypadku  nie przepracował Pan pełnego miesiąca, stąd  4 dni zwolnienia lekarskiego są niepłatne.  WK

DODANO:
06/04/2011

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie