PYTANIE: Czy okres nie pobierania zasiłku dla bezrobotnych liczy mi się do stażu emerytalnego?

Chciałabym się dowiedzieć czy jako bezrobotny bez prawa do zasiłku, ten okres w którym jestem zarejestrowana liczy mi się do stażu emerytalnego pomimo, że nie pobieram zasiłku ? 

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Okres  którym bezrobotny nie pobiera zasiłku  Powiatowego Urzędu Pracy  nie jest wymieniony w art. 6 ani w art.7 Ustawy  z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach  z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych  - Dz.U.z 2009 r. nr 153, poz. 1227(okresy składkowe i nieskładkowe). Nie liczy  się on w ogóle do stażu emerytalnego. Potwierdza to najnowsze orzecznictwo.  Z uzasadnienia do wyroku WSA w Warszawie, II SA/Wa 1781/10 wynika że „(…) fakt zarejestrowania w charakterze osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku nie stanowi okresu składkowego ani okresu nieskładkowego” WK Lex iubeat non disputat – prawo nakazuje, a nie dyskutuje

DODANO:
20/07/2011

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.