PYTANIE: Czy publiczna szkoła podstawowa posiada osobowość prawną ? Czy można powierzyć obowiązki dyrektora na czas dłuższy niż 1/2 roku ?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Publiczna szkoła podstawowa nie posiada osobowości prawnej. Osobowość prawną posiadają podmioty, które zakładają i prowadzą szkołę - Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne osoby prawne lub fizyczne. Obecnie w zdecydowanej większości są to jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminy. Zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz. U. 96.67.329 z późń. zmianami (ostatnie zmiany Dz. U. 01.111.1194) - Art. 36a ustęp 8srednik1111 stanowisko dyrektora powierza się na 5 lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach, w uzgodnieniu z kuratorem oświaty można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny.

DODANO:
01/08/2002

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.