PYTANIE: Czy pracodawca ma prawo zwolnić kobietę w ciąży, jeżeli jest zatrudniona na umowę o pracę na czas określony ?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Zagadnienie to reguluje art. 177 § 3 kodeksu pracy, w którym stwierdza się: umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży ulega przedłużeniu do dnia porodu.

DODANO:
21/06/2002

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.