PYTANIE: Czy prowadząc firmę prywatną, można zatrudnić kogoś jako wolontariusza, tzn. ta osoba chciałaby pracować w firmie charytatywnie. Jeśli tak, to w jaki sposób w takim wypadku rozliczyć się z US?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
Właściwa tu jest ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2003 r. NR 96, poz 873). W art. 42 tej ustawy określono gdzie wolontariusze mogą wykonywać świadczenia odpowiadające świadczeniu pracy i nie ma tam wymienionych firm prywatnych. Tak więc bycie wolontariuszem w firmie prywatnej nie jest możliwe.

DODANO:
14/12/2003

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies), aby lepiej dostosować nasz portal do Twoich oczekiwań, a także w celach statystycznych. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji o cookies, przejdź tutaj. Jeśli zapoznałeś się już z tą informacją, zamknij to okienko.