PYTANIE: Chciałbym się dowiedzieć przez jaki okres obowiązują prawa autorskie do gry komputerowej.Czy można wykorzystac pomysł istniejącej juz gry bez narażenia się na konsekwecje prawne?

Chciałbym się dowiedzieć przez jaki okres obowiązują prawa
utorskie do gry komputerowej. Czy można wykorzystać pomysł
stniejącej już gry bez narażenia się na konsekwecje prawne?
hciałbym napisać grę na komórke którą ktoś już napisał na Pc
a i sprzedać ją jednemu z operatorów sieci komórkowej. Czy
uszę mieć na to zgodę autora gry która powstała jakieś 10 lat
emu?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
Zgodnie z art. 36. prawa autorskiego autorskie prawa majątkowe gasną z upływem lat siedemdziesięciu od śmierci twórcy, a w odniesieniu do utworu, do którego autorskie prawa majątkowe przysługują z mocy ustawy innej osobie niż twórca - od daty rozpowszechnienia utworu, a gdy utwór nie został rozpowszechniony - od daty jego ustalenia. Programy komputerowe objęte są w Polsce ochroną prawnoautorską, toteż powyższy przepis ma zastosowanie również do aplikacji informatycznych. Nieliczne wyjątki przewidziane od przytoczonej powyżej zasady nie obejmują programów komputerowych. Jak więc widać w opisanej sytuacji prawa autorskie do rzeczonej gry nadal obowiązują, a wykorzystanie ich w opisany sposób, zgodnie z prawem autorskim, wymaga zgody autora.

DODANO:
18/02/2004

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie