Strefa klienta
Pomoc

Czy ukonczenie zasadniczej szkoły zawodowej wlicza sie zawsze do stażu pracy?


Pytanie:

Proszę  o pomoc w wyliczeniu a dokładnie określeniu lat pracy za czas szkoły. Wiem,  że za zasadniczą szkołę  zawodową  należy mi się  3 lata do stażu   lat pracy, a co dalej jeśli ukończyłem pożniej jeszcze technikum pozawodowe? Czy w jakiś sposób wlicza się  ona także?

Odpowiedź:

Jeżeli uczęszczał  Pan do  przyzakładowej  zasadniczej  szkoły zawodowej i po jej ukończeniu  zaczął pracować  w  tym zakładzie, który prowadził taką szkołę, wówczas   3 lata  nauki wlicza się do stażu pracy oraz do stażu urlopowego. Jeżeli było to technikum przyzakładowe, a po jego ukończeniu praca   na tym zakładzie, wtedy    do stażu pracy  wlicza się  5 lat. Do stażu urlopowego również  dolicza się 5 lat. W sytuacji, gdy  nie była  to  szkoła  przyzakładowa , ani technikum przyzakładowe, wtedy   lata  nauki  liczą  się jedynie  do stażu urlopowego  w wymiarze 5 lat (art. 155 par. 1 pkt 3  K.p.).
 
WK

Hasła:

urlop wypoczynkowy

Data odpowiedzi:

31-05-2010r.

Działy prawa:

Pracy

Numer porady:

230933

Podobne:

Od którego momentu osoba niepełnosprawna uzyskuje prawo do dodatkowego urlopu wynikającego z art. 19 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997…

Od kiedy dodatkowy urlop dla niepełnosprawnego?

Czy dwa dni zwolnienia z pracy na dziecko odlicza się od urlopu wypoczynkowego?

Czy dwa dni zwolnienia z pracy na dziecko odlicza się od urlopu wypoczynkowego?

Czy pracodawca jest zobowiązany udzielić urlopu wypoczynkowego bezpośrednio przed wychowawczym ?

Czy pracodawca jest zobowiązany udzielić urlopu wypoczynkowego bezpośrednio przed wychowawczym ?

Do kiedy obecnie pracownicy mogą wykorzystać zaległy urlop za 2011 r. ?

Do kiedy obecnie pracownicy mogą wykorzystać zaległy urlop za 2011 r. ?