Strefa klienta
Pomoc

Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na zastępstwo liczy się w dniach roboczych


Pytanie:

Mam następującą sytuację - byłem zatrudniony od 01-01-2008 na czas określony - 5 lat. W drodze rekrutacji wewnętrznej zmieniłem stanowisko i j.o. w której obecnie pracuje - ale już w drodze nowo podpisanej umowy o zastępstwo - od 01.06.2009. Aktualnie jestem na urlopie wypoczynkowym do 03-07-2009. Czyli do pracy wracam w poniedziałek 06-07-2009. Znalazłem nową pracę którą chciałbym podjąć właśnie 6 lipca. Rozumiem że wypowiedzenie powinienem złożyć najpóźniej we wtorek 30-06-2009? W tym przypadku nie liczymy od niedzieli terminu wypowiedzenia?

Odpowiedź:

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na zastępstwo trwa 3 dni jak to wynika z art. 33(1) k.p. Co ważne okres ten obliczany jest w dniach roboczych - tak więc nie ma konieczności wypowiadania tego typu umów w sobotę. W tym przypadku wystarczy więc wypowiedzieć umowę o pracę 1 lipca 2009 r. (przy założeniu 5 dniowego tygodnia pracy w danej firmie). Wypowiedzenie tak złożone rozpocznie swój bieg w środę 1 lipca a zakończy bieg 3 lipca w piątek.

Hasła:

umowa o pracę na zastępstwo

Data odpowiedzi:

22-06-2009r.

Działy prawa:

Pracy

Numer porady:

139268

Podobne:

Rozwiązanie umowy o pracę na zwolnieniu lekarskim

Rozwiązanie umowy o pracę na zwolnieniu lekarskim

Czy urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na zastępstwo?

Czy urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na zastępstwo?

Ciąża a umowa o pracę na zastępstwo

Ciąża a umowa o pracę na zastępstwo

Kiedy wręczyć pracownikowi wypowiedzenie?

Kiedy wręczyć pracownikowi wypowiedzenie?