II SA/Sz 826/09 – Postanowienie WSA w Szczecinie


Sygnatura:
6033 Zajęcie pasa drogowego (zezwolenia, opłaty, kary z tym związane)
Hasła tematyczne:
Inne
Skarżony organ:
Samorządowe Kolegium Odwoławcze
Data:
2009-07-08
Sąd:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Treść wyniku:
Sprostowano omyłkę
Sędziowie:
Arkadiusz Windak /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Makowska Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Windak (spr.) na posiedzeniu niejawnym w dniu 16 listopada 2009 r. postanowił sprostować z urzędu oczywistą omyłkę w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 21 października 2009 r., sygn. akt. II SA/Sz 826/09 w sprawie ze skargi Spółka Jawna […] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia […] ,Nr […], w przedmiocie kary za samowolne zajęcie pasa drogowego, w ten sposób, że w komparycji wyroku, w miejscu określającym sądową sygnaturę akt sprawy zamiast "II SA/Sz 431/09" winno być "II SA/Sz 826/09".
Uzasadnienie: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z dnia […] r. oddalił skargę "A" L. Spółka Jawna w […] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia […], w przedmiocie kary za samowolne zajęcie pasa drogowego. W oznaczeniu sygnatury sądowej akt sprawy, na stronie 1 wyroku jako jego oznaczenie podano "II SA/Sz 431/09" a winno być "II SA/Sz 826/09", pod którą to sygnaturą sprawa została zarejestrowana i prowadzona.
Zgodnie z art. 156 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. Sprostowanie sąd może postanowić na posiedzeniu niejawnym (§2 art. 156). Taka okoliczność, uzasadniająca sprostowanie z urzędu oczywistej omyłki zaistniała w niniejszej sprawie.
Wobec dostrzeżenia opisanej omyłki Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uznał za zasadne i dopuszczalne dokonanie jej sprostowania.

Uzasadnienie wyroku