Sygnatura:
6313 Cofnięcie zezwolenia na broń
Hasła tematyczne:
Inne
Odrzucenie skargi
Skarżony organ:
Komendant Policji
Data:
2009-10-28
Sąd:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Treść wyniku:
Odrzucono skargę
Sędziowie:
Ewa Grochowska-Jung /przewodniczący sprawozdawca/
Sentencja
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Grochowska – Jung po rozpoznaniu w dniu 15 grudnia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. A. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia […] sierpnia 2009 r. nr […] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową postanawia odrzucić skargę.
Uzasadnienie: Zgodnie z treścią art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skarga, od której pomimo wezwania sądu, nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
T. A. w dniu 25 września 2009 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia […] sierpnia 2009 r. nr […] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową.
W związku z powyższym Zastępca Przewodniczącej Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, zarządzeniem z dnia 12 listopada 2009 r., wezwała skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego, informując jednocześnie, że niewykonanie tego zarządzenia w terminie 7 dni spowoduje odrzucenie skargi. Odpis zarządzenia wzywającego do uiszczenia wpisu sądowego, został doręczony skarżącemu 20 listopada 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy), stąd termin do uiszczenia wpisu upływał 27 listopada 2009 r. Jednakże T. A. uiścił wpis dopiero 30 listopada 2009 r., a więc z uchybieniem określonego przez Zastępcę Przewodniczącej Wydziału II terminu, co stanowi obligatoryjną podstawę do odrzucenia skargi przez Sąd.
Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.
Uzasadnienie wyroku