Sygnatura:
6119 Inne o symbolu podstawowym 611
Hasła tematyczne:
Inne
Sygn. powiązane: I FSK 1114/07
Skarżony organ:
Dyrektor Izby Skarbowej
Data:
2007-01-11
Sąd:
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Treść wyniku:
*Sprostowano wyrok
Sędziowie:
Marek Olejnik /przewodniczący sprawozdawca/
Sentencja
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Marek Olejnik po rozpoznaniu w dniu 22 lutego 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi "A" sp. z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia […] r. Nr […] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego postanawia: sprostować oczywistą omyłkę pisarską w uzasadnieniu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 24 kwietnia 2007 r. o sygn. akt I SA/Wr 68/07 w ten sposób, że w uzasadnieniu na stronie 11 w wierszu 1 od góry w miejsce błędnie wpisanego nazwiska zapisanego jako: "P. K. " wpisać: "P.K.".
Uzasadnienie wyroku
Wyrokiem z dnia 24 kwietnia 2007 r. sygn. akt I SA/Wr 68/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżoną decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. i poprzedzające je postanowienie Naczelnika D. Urzędu Skarbowego we W. z dnia […] r. nr […]. W uzasadnieniu wyroku popełniono oczywistą omyłkę pisarską, na stronie 11 w wierszu 1 od góry błędnie przywołując nazwisko autora artykułu: "Pojęcie infrastruktury towarzyszącej w ustawie o VAT", tj. "P. K." zamiast "P.K.".
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 156 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – zwanej dalej upsa, Sąd może z urzędu sprostować w wydanym wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. Sprostowanie sąd może postanowić na posiedzeniu niejawnym (art. 156 § 2 upsa). Sprostowanie może nastąpić także na wniosek strony lub innego uczestnika postępowania na prawach strony, co można wywieźć z art. 159 upsa. Tak unormowany tryb rektyfikacji stanowi wyjątek od zasady związania Sądu wydanym wyrokiem od chwili jego ogłoszenia. Może ono nastąpić w każdym czasie, niezależnie od uzyskania przez wyrok przymiotu prawomocności.
Powołanie niewłaściwej litery w nazwisku autora powołanego w uzasadnieniu artykułu stanowi oczywistą omyłkę. Okoliczność ta uzasadnia wydanie postanowienia o sprostowaniu wyroku we wskazanym w sentencji niniejszego postanowienia zakresie. Dokonane sprostowanie pozostaje przy tym bez wpływu na treść wydanego w sprawie rozstrzygnięcia sądowego, podobnie jak na jego uzasadnienie, nie oddziałuje również na zakres przeprowadzonego przez Sąd postępowania.
W związku z powyższym, na podstawie art. 156 § 1 i 2 upsa Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia