I SA/Lu 622/09 – Postanowienie WSA w Lublinie


Sygnatura:
6112 Podatek dochodowy od osób fizycznych, w tym zryczałtowane formy opodatkowania
Hasła tematyczne:
Odmowa sporządzenia uzasadnienia
Skarżony organ:
Dyrektor Izby Skarbowej
Data:
2009-09-28
Sąd:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Treść wyniku:
Odmówiono sporządzenia uzasadnienia
Sędziowie:
Wiesława Achrymowicz /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

I SA/Lu 622/09 P O S T A N O W I E N I E Dnia 18 lutego 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie Przewodniczący: Sędzia WSA Wiesława Achrymowicz po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 18 lutego 2010 r. sprawy ze skargi E. P.-P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia […] nr […] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów za 2004 r. w zakresie wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku p o s t a n a w i a odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku.

Uzasadnienie wyroku

I SA/Lu 622/09
UZASADNIENIE
W postępowaniu sądowym w dniu 6 stycznia 2010 r. rozprawa została odroczona. Postępowanie sądowe pierwszej instancji jest w toku, nie zostało zakończone nieprawomocnym orzeczeniem.
Pełnomocnik skarżącej w dniu 8 stycznia 2010 r. / data nadania w urzędzie pocztowym / złożył wniosek o doręczenie odpisu wyroku z uzasadnieniem w tej sprawie.
Stosownie do art. 141 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi / Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – ustawa p.p.s.a. / uzasadnienie wyroku sporządza się z urzędu po jego ogłoszeniu z zastrzeżeniem § 2. Stosownie do art. 141 § 2 ustawy p.p.s.a. w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W tych okolicznościach proceduralnych wniosek pełnomocnika skarżącej o doręczenie odpisu wyroku kończącego postępowanie sądowe w pierwszej instancji w niniejszej sprawie wraz z uzasadnieniem został złożony przed jego ogłoszeniem. Taki wniosek jest przedwczesny.
Z tych względów na podstawie art. 141 § 3 ustawy p.p.s.a. należało postanowić jak w sentencji.