PYTANIE: Skierowanie do lekarza medycyny pracy w związku z pracą przy monitorach ekranowych

Pracuje 8 godzin przed komputerem. Należy mi się zwrot kosztów za okulary
le w ustawie która to reguluje jest zapis, że
quot; Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodne z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej, o której mowa w ust. 1"
u mnie badania okresowe dla pracowników administracji przypadają co 3 lata
statnie miałem pół roku temu Tak więc czy rzeczywiście muszę czekać 2,5 roku na otrzymanie zaświadczenia i tym samym zwrot kosztów ?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
Nie. Może Pani/Pan poprosić pracodawcę o skierowanie do lekarza medycyny pracy w celu przeprowadzenia badań okulistycznych w związku z pracą przy obsłudze monitora ekranowego. Nie trzeba czekać do kolejnych badań okresowych. Jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę używania okularów do pracy przy komputerze, wówczas pracodawca pokrywa koszt ich zakupu. Kwota do jakiej są pokrywane niniejsze koszty powinna być określona w aktach wewnątrzzakładowych np. w Regulaminie pracy. Podstawą dofinansowania zakupu okularów jest pisemny wniosek pracownika wraz z załączoną fakturą Vat ich zakupu. WK

DODANO:
22/01/2010

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie