PYTANIE: Odwołanie od orzeczenia lekarza medycyny pracy

Mój mąż w pracy się przewrócił. Podejrzenie padaczka. Lekarz zakładowy nie podpisał uzdolnienia do pracy. Powiedział, że nie podpisz nawet jak badania wykażą co innego. Mamy niewiele czasu na rozeznanie tej sprawy, bo mąż dostał miesięczne wypowiedzenie. Czy jak neurolog podpisze, że brak wskazań że mąż ma padaczkę (oczywiście jeżeli tak wskażą badania) a lekarz zakładowy nadal nie podpisze zgody na pracę co robić. Czy lekarzowi zakładowemu powinna wystarczyć opinia lekarza neurologa, czy może domagać się całej historii choroby. Gdzie się odwołać i jaka jest szansa , że inny lekarz podpisze zdolność do pracy. Czy jeżeli komisja odwoławcza będzie już po rozwiązaniu umowy, czy pracodawca musi przywrócić do pracy, czy nie ma już takiego obowiązku.

Oczywiście jest to pewna opcja ale chciałabym wiedzieć wcześniej, bo wiadomo, że badania mogą wykazać chorobę i nie będziemy mieć żadnego wyjścia.

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
W takim przypadku należy w ciągu 7 dni od daty otrzymania orzeczenia lekarskiego wystąpić z wnioskiem o ponowne badanie lekarskie w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy i wydanie orzeczenia lekarza medycyny pracy.

DODANO:
03/08/2010

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie