PYTANIE: Termin na wniesienie zażalenia w sprawie cywilnej

Czy od wydanego postanowienia przysługuje zażalenie i kiedy należy je złożyć. Termin wynosi do 7 dni od otrzymania pisemnego postanowienia z uzasadnieniem czy do 7 dni od daty ogłoszenia postanowienia , na którym byłem obecny?

Odpowiedź prawnika:

Porady prawne
Redakcja serwisu
radca prawny
Zgodnie z art.394 §2 kodeksu postępowania cywilnego „Termin do wniesienia zażalenia jest tygodniowy i liczy się od doręczenia postanowienia, a gdy strona nie zażądała w terminie przepisanym doręczenia postanowienia zapadłego na rozprawie - od ogłoszenia postanowienia”. Zatem zażalenie wnosi się w terminie tygodnia od doręczenia postanowienia. 

DODANO:
02/07/2013

wersja do druku

Szukasz dobrego prawnika?

Podoba Ci sie porada opracowana przez tego prawnika? Ty także możesz zadać mu pytanie.

Zadaj pytanie