Jak postąpić w przypadku gdy osoba (dzierżawca), nie chcę opuścić po wygaśnięciu umowy dzierżawionego terenu ?


Odpowiedź prawnika:

Na podstawie przepisu art. 222 § 1 k.c. przysługuje Panu roszczenie o wydanie nieruchomości.
Kroki jakie powinien Pan podjąć to: wezwać do dobrowolnego wydania, a następnie skierować sprawę do Sądu.
Poniżej we wzorach pism zamieszczam wzory w/w pism.