Czy rzeczywiście adwokat w moim imieniu wszystko mówi podczas rozprawy rozwodowej ?


Do sprawy rozwodowej wynajęłam adwokata ( udzieliłam pełnomocnictwa ). W takiej sytuacji kto – ja czy on – udziela odpowiedzi na sali sądowej , przy przesłuchaniu ? Czy rzeczywiście adwokat w moim imieniu wszystko mówi ? Jak wygląda sama rozprawa ( przebieg ) ? A druga sprawa : boję się, że na rozprawie "rozkleję się" i będę bardzo zdenerwowana, jak zobaczę eks . Czy to nie wpłynie na stosunek sędziego do mnie ?

Odpowiedź prawnika:

Po to Pani wynajmuję adwokata by reprezentował Panią przed sądem a także by pouczył Panią co do procedur obowiązujących w sądzie. Bezpośrednich odpowiedzi na pytania sądu Pani nie uniknie. Adwokat powinien jednak poinstruować jak ma się Pani zachowywać podczas sprawy, co mówić itd. Co do ostatniej części pytania – trudno mi odpowiedzieć – zależy na jakiego sędziego bądź sędzinę Pani trafi. Należy dodać jednak, że większość sędziów obecnie w kraju to kobiety.